...realizujeme Vaše nápady

Teplo

 

Výroba tepelné energie (TE)

  Výroba TE doznala výrazných změn v r.2006.  Do provozu byla na místo parní kotelny uvedena moderní teplovodní kotelna s kotli  Viessmann  osazenými  hořáky Weishaupt. Od r. 2018 je aktuální  instalovaný tepelný výkon zdroje  5,146 MWt vč. kogenerační  jednotky.  Všechny zdroje spalují ZP. V teplovodní kotelně je dosahováno vysoké účinnosti. Všechny zdroje plní požadavky   emisních limitů

Rozvod tepelné energie

Na rozvod tepla byla společnosti udělena licence ERÚ. Z centrálních rozvodů TE, které jsou napojeny na teplovodní kotelnu,  výměníky, kogenerační jednotku, je tepelná energie rozváděna na paty objektů. V místě předání TE  jsou instalována schválená měřidla. Kromě dodávek TE pro otop je též dodávána teplá vody pro hygienické potřeby samostatnými rozvody.  Teplá voda je připravována v centrální předávací stanici s akumulací ve třech zásobnících.

Cena tepelné energie

Cena je věcně usměrňována. Regulaci ceny tepla provádí ERU. Na základě aktuálně platného Cenového rozhodnutí  ERÚ a předpokládané dodávky tepla  je zpracována předběžně kalkulovaná cena. Následně je provedeno vyrovnání a vyúčtování dle platné Vyhlášky.

plynova kotelna

koogenerace

kominy od plyn kotelny

rozvod teple vody

 

Rychlý kontakt energetika

Chotěbořské strojírny, a.s.
Herrmannova 520
583 01 Chotěboř

nepřetržitý dispečink
tel.: 569 551 220
mobil: 777 226 217, 218
e-mail: dispecink@chss.cz

 

vedoucí energetiky
tel.: 569 551 403
e-mail: energetika@chss.cz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení
Telefon
Email
Vaše zpráva

Opište kód z obrázku