Chotěbořské strojírny a.s. ...realizujeme Vaše nápady

Teplo

 

Výroba tepelné energie (TE)

 Výroba TE doznala výrazných změn v r.2006 a následujících letech.  Do provozu byla uvedena moderní teplovodní kotelna s kotli  Viessman a hořáky Weishaupt . Ve studené záloze je parní kotel  BK 6,5. Celkový instalovaný výkon zdroje je 9,75 MWt vč. kogenerační  jednotky.  Všechny kotle spalují ZP. V teplovodní kotelně je dosahováno vysoké účinnosti. Společně s vysoce účinnou KVET je dosahováno nízkých emisí.

Rozvod tepelné energie

 Na rozvod tepla byla společnosti udělena licence ERÚ. Z centrálních rozvodů TE, které jsou napojeny na teplovodní kotelnu,  parní výměníky, kogenerační jednotku a provozní soubor akumulace tepla, je energie rozváděna na paty objektů. V místě předání TE  jsou instalovány schválená měřidla. Kromě dodávek TE pro otop je též dodávána teplá vody pro hygienické potřeby samostatnými rozvody.  TUV je připravována v centrální předávací stanici s akumulací ve třech zásobnících.

Cena tepelné energie

Na základě kalkulace ceny tepelné energie dle platného Cenového rozhodnutí  ERÚ je v roce 2015 za předpokladu dodávky 30 000GJ, stanovení průměrných palivových nákladů předběžně kalkulovaná cena dodávky TE ve výši 519 Kč/GJ bez DPH a ostatních daní.

plynova kotelna

koogenerace

kominy od plyn kotelny

rozvod teple vody

 

Rychlý kontakt energetika

Chotěbořské strojírny, a.s.
Herrmannova 520
583 01 Chotěboř

nepřetržitý dispečink
tel.: 569 551 220
mobil: 777 226 217, 218
e-mail: dispecink@chss.cz

 

vedoucí energetiky
tel.: 569 551 403
e-mail: energetika@chss.cz

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení
Telefon
Email
Vaše zpráva

Opište kód z obrázku